Yayınlar TV

Ulusal Kanal

Genişlet

Ulusal Kanal Canlı izle

Ulusal Kanal


            Güncel haber, siyaset ağırlıklı yayın yapan televizyon kanalıdır. Televizyon kanalı 2000 yılında kuruldu. Kanalın sahibi Yalçın Büyükdağlı olup kanal sadece Türksat 4A uydusu üzerinden değil aynı zamanda Digitürk, D-Smart ve Kablo Tv yayın platformları üzerinden de yüksek kalitede izlenebilmektedir. Haber kanalı Atatürkçü milliyetçilik yayın politikasıyla yayınlarını tarafsız bir ilkeyle ortaya koyma anlayışında olduklarını savunmakta ve Türkiye Bize Bakıyor sloganıyla yayın hayatına devam etmektedir. Kanal herhangi bir zaman diliminde herhangi bir şekilde Radyo ve Televizyon Üst Kurumu (RTÜK) tarafından kapatma cezası ya da yayın durdurma cezası ile karşılaşmamış kanallar arasında geldiğinden dolayı da yayıncılık anlayışındaki tüm ilkeleri aynı zamanda uyguladığını da göstermektedir.

            Ulusal Kanal, ulusça bir bütünlük içerisinde her kesimi esas alan yayıncılık ilkesiyle ayrıca belgeselleriyle de dikkat çekmektedir. Özellikle alanında uzman tarihçi akademisyenleriyle beraber hazırladığı belgesel programlarıyla adından sıklıkla söz ettiren kaliteli içeriklere sahip olmaktadır. 

Siyaset programları

            Ulusal Kanal televizyonunda alanında uzman konukların ağırlanarak yapıldığı siyaset programları yapılmaktadır. Böylelikle alanında uzmanlaşmış olan kadrosuyla birlikte yürütmeye devam ettiği siyasi programlarıyla tamamen kaliteli olarak çalışmalarını sürdürmekte ve tüm bu çalışmalarında sürekli olarak gündemin nabzını uzman akademisyenlerle birlikte tutmaktadır. Yansız olarak, milliyetçi, laik ilkelerden ayrılmadan yapılan göndermelerle genellikle iktidarın kötü yönetim şekli, laikliğe aykırı uygulamaları ve terör sorununa yönelik hamleleri eleştirilmektedir. 

Frekans

            Ulusal Kanal Digitürk ve D-Smart üzerinden 89. kanal üzerinden; Tivibu platformu üzerinden 46. kanal ve Kablo tv üzerinden ise 39. kanal üzerinden izlenebilmektedir. Bütün bu yayın platformları üzerinden yüksek çözünürlük kalitesine bağlı bir yayıncılık ilkesiyle izleyicilerine ulaşmaktadır. Karasal yayıncılık anlamında ise SD yayın formatı üzerinden şu değerlerde yayın hayatını kesintisiz bir biçimde sürdürmektedir:

Türksat 4A uydusu üzerinden;
12423 frekans
27500 sembol oranı
3/4 fec değeri dikey olarak yayın hayatını kesintisiz bir şekilde sürdürmektedir.

            Süreklilik bilincine dayalı olarak ortaya koyduğu tüm bu yayınlarıyla kaldığı yerden devam eden çalışmalarıyla en ilkeli halleriyle Türkiye'nin nabzını tutmaya ve tüm yeniliklere açık olarak olumlu ve olumsuz eleştirileri yansız bir tutumla gerçekleştirmeye devam etmektedir.