Yayınlar TV

Tv8,5

Genişlet

Tv8,5 Canlı izle

Tv8,5


            7 Ekim 2016 tarihinde MNG Radyo TV ve Medya Hizmetleri A.Ş. tarafından kuruldu. Televizyon kanalı, kültür-sanat ve eğlence ağırlıklı programlara yer vermektedir. Kurulduğu zaman, Euro 2016 Dünya Kupası karşılaşmalarının da yayıncılığını üstlenen televizyon kanalı oldu. Televizyon kanalı yapımcı ve sunuculuğuyla sürekli olarak Türkiye'ye yeni projeler katan ünlü sima Acun Ilıcalı'nın Acun Medya bünyesindeki televizyon kanalı olma özelliğini taşımaktadır. Söz konusu televizyon kanalı özü itibariyle TV 8 televizyon kanalının devamı niteliğinde yayın yapmaktadır.

Türkiye'nin Eğlence Kanalı

            Türkiye'nin Eğlence Kanalı sloganıyla yayın hayatına kaldığı yerden devam eden televizyon kanalı, güncel anlamda yer verdiği moda, yemek, alışveriş ve boks müsabakaları ile her bakımdan kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikleri yakından takip ederek tüm bu gelişmeler ışığında ortada duran çalışmalarıyla dikkat çekmektedir. Televizyon kanalının meydana getirdiği temel yayıncılık ilkesi doğrultusunda tamamen kapsamı oldukça geniş ve tamamen eğlence bakımından tüm nitelikleriyle her kesimden insana seslenen kanal özelliğini taşımaktadır.

Güncel Frekans

            TV 8,5 güncel olarak Türksat 4A, D-Smart ve Digitürk yayın platformları üzerinden yayın
yapmaya devam etmektedir. Tamamen ilkeli yayıncılık çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken televizyon kanalının sahip olduğu en temel özellikleriyle her yerden kesintisiz seyredilebilme imkanı vardır.

Türksat 4A üzerinden
12346 frekans
9600 sembol oranı
Yatay 
3/4 fec değeri olarak hem SD hem de HD formatında yayın yapmaktadır.

            Televizyon kanalı Digitürk üzerinden 55. kanal, D-Smart üzerinden ise 47. kanal üzerinden kesintisiz olarak yayınlarına kaldığı yerden devam etmektedir.

Öne Çıkan Programları

            TV 8,5 televizyon kanalının en güncel haliyle hazırlanan öne çıkan programları arasında;

Arda'nın Mutfağı (ünlü şef Arda Türkmen)
Gizem Hatipoğlu ile Sağlık Zamanı
Yemekteyiz
İstanbul Boks Gecesi
Erdal Güvenç ile Moda Takip adlı programları öne çıkan programlarıdır.

            Tümüyle bu ve öne çıkan diğer programlarıyla televizyon kanalı diğer kanallarında yakaladığı başarılarını bu kanalında da sürdürmek istemekte ve bunun için de sürekli en güncel ve en geliştirilmiş içerikleriyle yayıncılık hayatına kaldığı yerden devam etmektedir. Üstelik daima yüksek kalitedeki görüntüsü üzerinden seyircileri ile buluşmayı sürdürmektedir.