Yayınlar TV

TRT Haber Öğle Ana Haber

Genişlet

TRT Haber Öğle Ana Haber Canlı izle

Öğle Ana Haber Canlı İzle

 

TRT Haber’de Öğle Ana Haber, Fatih Çimen’in sunumuyla hafta içi her gün ekranlara gelmeye devam ediyor. Ülkemizden ve dünyadan sıcak gündeme, ekonomi haberlerinden siyasetçilerin açıklamalarına, günün önemli gelişmeleri ayrıntılılarıyla TRT Haber ekranlarında. Öğle Ana Haber, öğlen saatlerinde Türkiye’den ve dünyadan son gelişmeleri, son dakika haberlerini, siyaset arenasında yaşananları ve ekonomi verilerini ekranlara getiriyor. Program esnasında yapılan canlı bağlantılar, haberle ilgili son gelişmeleri ekrana taşırken, haberin detayları ve izleyenlerin merak ettikleri muhabirlere soruluyor. Türkiye’nin önemli şehirlerinde haberlerin peşinde olan TRT Haber ekibi muhabirleri, haberlerin detaylarını stüdyoya ve izleyenlere aktarıyor. Öğle Ana Haber, Fatih Çimen’in sunumuyla hafta içi her gün saat 14.00’de TRT Haber ekranlarında.

 

Öğle Ana Haber programında Türkiye’nin gündemine dair önemli olaylar detaylarıyla değerlendiriliyor. Haberlerin detayları, TRT Haber muhabirlerinin ve programın sunucusu Fatih Çimen’in sorularıyla ortaya çıkıyor. Bülten Ankara siyasetinden önemli haberlerle başlarken, siyasetçilerin gündeme dair açıklamaları da ekranlara getiriliyor. Daha sonra ülkemizin dört bir yanından önemli haberler ekrana veriliyor. Ekonomi, sağlık ve toplum haberleri bültenin önemli bir bölümünde izleyicilere aktarılıyor. Son bir yılın en önemli sağlık olayı Covid-19 hakkında en yeni gelişmeler ve yetkililerin açıklamaları programda sıklıkla ekrana geliyor. Dünyadan siyaset haberlerinde ise farklı ülkelerin yetkilerin yaptığı açıklamalar, antlaşmalar ve görüşmeler de ekrana geliyor. Öğle Ana Haber, Fatih Çimen’in sunumuyla TRT Haber ekranlarında.

 

TRT Haber Öğle Ana Haber Sunucusu Fatih Çimen Kimdir?

 

TRT Haber ekranlarının başarılı sunucusu Fatih Çimen, meslek hayatına TRT’de başlamıştır. Öğretmeni bir anne ve babanın çocuğu olarak dünyaya gelen Fatih Çimen, İngilizce İşletme bitirmiştir. Mesleğine başlamasında babasının payı olduğunu söylemiş ve küçüklüğünden beri haberleri dinlediğini ve spikerleri canlandırdığını söylemektedir. TRT Radyo 1’de spikerlik hayatına başlayan Fatih Çimen, mesleğine yeteneğin önemli bir ölçüt olduğu görüşünü savunmaktadır. TRT Radyo 1’in ardından görsel medyada kariyerini sürdürmeye başlamıştır ve TRT Haber kanalına geçiş yapmıştır. Şuan da TRT Haber ekranlarında Öğle Ana Haber bültenini sunmaktadır.