Yayınlar TV

TRT Haber

Genişlet
TRT Haber Yayın Akışı

TRT Haber Canlı izle

Trt Haber


            TRT Haber kanalı 2010 yılında TRT 2 kanal frekansı üzerinden yayınına başlamış olup şu an HD olarak ta yayın yapan kanallar arasında. Kanal yirmi dört saat haber yayını yaparak Türkiye ve Dünya da gerçekleşen haberleri sıcağı sıcağına ekran başındakilere aktarmaktadır.
            
TRT Haber İzleyicileri Kimlerdir?
            
            TRT Haber kanalının izleyicisi olmak için belli standartlar içinde yer almaya gerek yok. Haber dinlemeyi seven ve dünya ile Türkiye gündemini yakından takip eden önemli bir kitle bu kanalı takip etmekte. Ayrıca sadece siyaset ya da ekonomi haberi yer almıyor. Spor haberlerinden güncel değişimlere kadar çok sayıda konuyu haber yapabilmekte. Bu yönüyle de izleyici kitlesini oldukça genişlettiği söylenebilir. Ayrıca önemli gelişmelerin yaşandığı zamanlarda son dakika haberlerini canlı olarak verebildiği için böyle durumlarda sadece kendi izleyici kitlesini değil hemen hemen tüm Türkiye’yi ekrana kilitleyebiliyor.
            
TRT Haber Kanalı Hangi Programları Yapıyor?
            

            Kanal ana haber bültenleri ile ayrıntılı olarak haber vermekte fakat aynı zamanda ara ara verilen haber programları ile de haber verme özelliğini devam ettiriyor. Ayrıca spor haberlerine de ayrıntılı bir şekilde yer vermektedir. Bunun yanında aktüel, siyaset, sağlık, kültür sanat, eğitim ve teknoloji alanında bilgiler veren haber programlarına da kanal içinde rastlamak mümkün.  Kanalın ekonomi haberlerine oldukça geniş yer verdiği görülüyor. Öyle ki piyasa ve borsa ile ilgili tahminlerin yanında serbest piyasadaki dalgalanmalar ve döviz ve altın piyasasındaki değişiklikler de haber yapılmakta. Hava durumu olarak ta en ayrıntılı raporları bu kanalda bulmak mümkün. Tüm bunların yanı sıra tatil haberlerinin yapıldığı programlar da yer alıyor.

            Çok sayıda insanın ilgi alanına giren haber programları ile izleyici kitlesi oluşturmuş kanalın gece yayınlanan haber tekrarları ile de vardiyalı çalışan izleyicilerin isteklerine cevap verilmiş oluyor.
            
            Kanalın en önemli özelliklerinden biri de engelliler için ekstra yayın yapması. Bu sayede çok sayıda engellinin haber alma hakkını korumuş oluyor. Kanalın aynı zamanda bir radyo frekansının da olması izleyicilerin yanında dinleyicilerinde ilgisini çekiyor. Bu sayede araç içinde iken bile haber takibi yapabilmek mümkün.