Yayınlar TV

Şevkat Yerimdar

Genişlet

Şevkat Yerimdar Canlı izle

Şevkat Yerimdar Canlı İzle


Fox tv ekranlarında yayınlanan ve bize komik bir aşk hikâyesini anlatan bu dizide ana karakter Şevkat’tir. İstanbul’da mütevazi bir semtte yumurtacılık işi yapmakta olan Şevkat, çevresi tarafından yardımsever, babacan ve bir o kadar da agresif bir adam olarak bilinmektedir.

Şevkat için hayatta en değer verdiği şey ise geçimini sağladığı yumurta dükkanı ve biricik horozu Amokhachi’dir. Sakin bir mahallede oturan ve sürekli olarak mahalleninin derdine koşan Şevkat Yerimdar gününü işyerinde ve komşu esnafları ile geçiren bir delikanlıdır. Aynı zamanda haksızlığa ve adaletsizliğe tahammülü olmayan Şefkat içinde olsun olmasın şahit olduğu bütün haksızlıklara müdahale etmektedir. Bir gün Şefkat’in hatrını kıramayacağı ve babası gibi çok sevdiği Cevdet Bey ondan bir ricada bulunur. Bu rica Cevdet Bey’in Paris’ten gelen kızının hayatı öğrenmesi ve kendi ayakları üzerinde durabilmesi için ona yardımcı olmasıdır.

Şevkat’in yaşadığı mahalleye gelecek olan Esin, Cevdet Bey’in yani babasının Şevkat’a emanetidir. Şevkat Yerimdar için ise emanet demek candan öte demektir ve Cevdet Bey’in emanetine sahip çıkmak için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Tabii Esin’i gördükten sonra hem Şevkat Yerimdar için hem de mahalle için oldukça maceralı günler başlayacaktır. Çok güzel bir kız olan Esin mahallede Şevkat’in yumurta dükkânının karşısına bir resim atölyesi açmıştır. Aynı zamanda Esin için tutulan ev de Şefkati ile aynı binadadır. Sürekli olarak karşılaşan bu ikili hem birbirleri ile sürekli kavga etmektedir.

Bununla birlikte emanet olduğu için Şevkat her konuda Esin’e yardımcı olmayı ise boynunun borcu bilmektedir. Esin Paris’teki lüks yaşantısından sonra hem mahalleye hem de eve alışmakta oldukça zorlanmakta fakat inat uğruna da Şevkat’ten hiçbir şekilde yardım istememektedir. Başına sürekli bir şeyler gelen Esin ise en sonunda mücadeleyi bırakıp Şevkat’in himayesi altına girmiş ve bu dakikadan sonra da aralarında kıvılcımlar oluşmaya başlamıştır. Güzel bir ilişkiye başlayacak olan ikilnin arasındaki tek sorun ise Şevkat’in fazla romantik ve duygusal olmaması, duygularını bir türlü açığa vuramamasıdır. Sanat ile uğraşan ve oldukça duygusal olan Esin ise bu konuda Şevkat’i eğitmeye ve ondan istediklerini almakta oldukça kararlıdır. İkili arasındaki bu tırmanış devam ederken de sürekli olarak Esin’in eski erkek arkadaşı çıkıp gelmekte ve türlü oyunlar ile Şevkat’i bu aşktan vazgeçirmeye çalışmaktadır. Ara ara Esin’in kafasını da karıştıran bu eski sevgili her seferinde de Şevkat tarafından alt edilerek uzaklaştırılmaktadır.