Yayınlar TV

Seksenler

Genişlet

Seksenler Canlı izle

Seksenler Canlı İzle

 

Geçmişteki önemli olayların izlerini taşıyan, yayınlandığı dönemde oldukça izlenen dizi Seksenler TRT 1’de yeni bölümleriyle ekranlara gelmeye devam ediyor. Seksenli yıllarda İstanbul’un küçük bir mahallesinde yaşayan insanların hikayesi nostaljik ve komik bir şekilde izleyicilerle buluşuyor. MinT Motion Pictures imzalı dizinin yönetmenliğini Birol Güven, Müfit Can Saçıntı ve Bora Tekay sırasıyla yapmıştır. Dizinin senaryosuna ise Birol Güven, Murat Aras ve Eray Yasin Işık katkıda bulunmuştur. Seksenler dizisinin ünlü oyunculardan kurulu kadrosunun başrollerinde Şoray Uzun, Ayşe Tolga, Rasim Öztekin, Yasemin Çonka, Özlem Türkad gibi isimler yer almaktadır. Seksenler hafta içi her gün saat 17.15’te yeni bölümleriyle TRT 1 ekranlarında.

 

seksenler trt 1

 

Seksenler Dizisi Konusu

 

Seksenler dizisi Türkiye’nin 1980 yılından itibaren şimdiye kadar geçen zamandaki geçmişini ve değişimini konu edinmektedir. 80’ler döneminin klasik bir Türk ailesine olan etkileri dizide eğlenceli bir şekilde işlenmektedir. Sit-com formatındaki dizi sosyal hayatta gerçekleşen değişimler, ve hayatın içine giren yenilikleri başarılı bir şekilde hikayesinde işlemektedir. Bu değişimlerin hayatı nasıl etkilediği dizide anlatılıyor. Seksenler dizisi kaybettiğimiz insani değerleri yeni nesillere aktarabilmek için geçmişe yapılan bir yolculuk olacak. O günleri görmüş nesiller kadar görememiş nesiller beğeniyle bu diziyi izleyecek.

 

seksenler trt 1

 

Seksenler Dizisi Oyuncuları

 

Fehmi Özdemir – Rasim Öztekin

seksenler fehmi özdemir

 

 

1959 yılında İstanbul’da doğan Rasim Öztekin İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu mezunudur. Sahne yaşamında ilk deneyimlerini İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu ve Kadıköy Halk Eğitim’de yaşamıştır. Ferhan Şensoy’un Ortaoyuncular topluluğunda profesyonel tiyatro sanatçılığına başlamıştır. Sayısız film ve dizi projesinde yer almış Rasim Öztekin, Seksenler dizisinde Fehmi Özdemir adında, klasik bir Türk aile babası rolünü canlandırmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

Ahmet Özdemir – Şoray Uzun

seksenler ahmet özdemir

 

 

 

 

1967 yılında Bulgaristan’da doğan Şoray Uzun, Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema mezunudur. Kariyerinde oyunculuğun yanı sıra yönetmenlik, sunuculuk ve senaristlikte yapmıştır. Şoray Uzun Seksenler dizisinde Ahmet Özdemir isminde dizinin ana karakterini canlandırmaktadır. Hikayeyi anlatır evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Gülden Özdemir – Ayşe Tolga

seksenler gülden özdemir

 

 

 

 

1973 yılında İstanbul’da doğan Ayşe Tolga, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik bölümünden mezun olmuştur. 1994 yılında oyunculuk kariyerine başlamış ve birçok dizi ve film projesinde yer almıştır. Ayşe Tolga Seksenler dizisinde Gülden Özdemir adında, Ahmet’in eşi rolündedir. İki tane çocukları vardır.

 

 

 

 

 

 

 

Seksenler dizisinin oyuncu kadrosunda bulunan diğer isimler ise şöyledir; Özlem Türkad, Yasemin Çonka, Ceyhun Fersoy, Berat Yenilmez, Suzan Kardeş, Begüm Öner, Hakan Bulut, Özlem Balcı.