Yayınlar TV

NTV

Genişlet
NTV Yayın Akışı

NTV Canlı izle

Ntv


            NTV  kanalı Türkiye'nin ilk haber kanalı olması bakımından Türkiye'nin haber kanalları arasında önemli bir yere sahiptir. Açılımının Nergis TV olması kimi zaman gerçekten şaşırtsa da on yıllardan beri haber almak isteyen televizyon izleyicisinin ve internet kullanım sıklığının artmasıyla da internet kullanıcısının ilk başvurduğu haber kaynaklarından biri olma özelliğine sahiptir. Yıllarca cesur habercileri bünyesinde barındıran bu televizyon kanalı  basın kısıtlanmasından nasibini almış ve sınırlı habercilik yapan kanallardan biri haline gelmiştir denebilir.

Farklı Konularda Haber Kaynağı Olarak NTV

            Çeşitli alt başlıklarda internet sitesinde hizmet veren NTV kanalı yaklaşık on üç alt başlık halinde haberler ve genel kültür bilgileri sunmaktadır. Yalnızca Türkiye'den değil aynı zamanda dünyadan da önemli gelişmeleri aktaran bir haber kanalıdır. NTV spor olarak yayına açılan spor-haber kanalı da futbol, basketbol, voleybol, tenis ve benzeri bilumum spor dallarındaki son dakika gelişmeleri, transferler ve skorlar hakkında bilgi edinmeyi sağlıyor. 

NTV Tarih ve Diğer Önemli Çalışmaları

            NTV'nin en iyi çalışmalarından biri de yıllardır çıkardıkları tarih dergisidir. Tarihin tozlu sayfalarını aralamış ve önemli tarihçilerin önemli çalışmalarına yer vermiş bir dergi önemli bir hizmettir. Sanat alanındaki son çalışmaları, sergileri, filmleri, tiyatro oyunlarını ve son çıkan kitapları da yayınlayan NTV sanatseverler için de faydalı bir kaynak haline gelmiştir. Gerek direkt olarak televizyon kanalındaki programlarla gerek de internet sitesindeki yazılarla sanat hakkındaki son haberleri izleyiciye güzelce aktarmayı başarabilen bir kanaldır.

            Ekonomi ve borsa haberlerini takip etmek isteyenlerin de yine başvuracağı ilk kaynaklardan biri olan NTV, enflasyon ve deflasyon gelişmelerini  de yakinen takip edenler için iyi bir haber kanalıdır. Bir diğer haber kategorisi de teknoloji olan NTV'de teknoloji alanındaki gelişmeleri sıcağı sıcağına takip etmek mümkün. Yaşam kategorisi hayatın içinden, herkesin ilgilenip merak edebileceği konularda haber vermektedir. Hemen herkesin internet aramalarında NTV haberlerinden biriyle karşılaşması bu yaşam kategorisi sayesindedir. Yine sağlık alanındaki önemli gelişmeleri de ana unsurları ve temel gelişmelerle birlikte NTV ile takip etmek mümkündür. 

            Bu şekilde birçok alt başlıkta ve birçok konuda haber yapan televizyon kanalı NTV Türkiye'de yıllarca haberin önemli merkezlerinden biri olmuştur ve olmaya da devam edecektir.