Yayınlar TV

Kanal 7'de Sabah

Genişlet

Kanal 7'de Sabah Canlı izle

Kanal 7’de Sabah Canlı İzle

 

Türkiye’nin en eski televizyonlarından olan Kanal 7’nin sabah kuşağındaki haber programı Kanal 7’de Sabah yurttan ve dünyadan haberlerin yanı sıra, siyasetin merkezi Ankara’dan gelişmeleri, toplumsal olayları, magazin haberlerini, en güncel bir şekilde ekrana getiriyor. Hafta içi sabah 06.00’da, hafta sonları ise sabah 06.30’da başlayan programı hafta içleri Merve Amaç sunarken, hafta sonları ise Esra Ketenci sunmaktadır. Güne güzel bir başlangıç yapmak ve güncel olayları yakından takip edebilmenizi sağlayan program sabahları izleyicilerle buluşuyor.  

 

Program bir önceki gün ülkemizde ve dünyada yaşananların kısa bir özetiyle başlıyor. Sonrasında ulusal basında yer alan gazetelerden haberler ekranlara yansıtılıyor. Siyasetçilerin gündeme dair açıklamaları, ekonomik veriler hepsi programda ekranlara geliyor. Programda daha sonra yurdun dört bir yanından haberler, vatandaşların sorunları ve gündem konularına bakış açıları ekrana geliyor. İzleyiciler bu program da en yeni gelişmeleri, vatandaşların sorunlarını, gündeme getirilmeyen gözden kaçan konuları buluyor. Programın bir çok kanala göre daha erken bir saatte başlaması, erken kalkan izleyiciler için iyi bir alternatif olarak göze çarpıyor. 07.45’e kadar süren program Kanal 7’nin izleyici kitlesinin sıklıkla izlediği bir haber programıdır.

 

Merve Amaç Kimdir?

 

Radyo Televizyon ve Sinema mezunu olan Merve Amaç, 30’lu yaşlarda başarılı bir haber spikeridir. Mesleğine muhabir olarak başlayan Amaç, ekranlarda düzgün diksiyonu ve duruşuyla dikkat çekmektedir. Merve Amaç Kanal 7’de Sabah programının sunuculuğunu yapmaktadır. İzleyenler Merve Amaç’ın ekrana çok yakıştığını, ekranda güven veren bir görüntü yansıttığını belirtmektedirler. Merve Amaç’ın özel hayatıyla ilgili bir bilgi ise bulunmamaktadır.

 

Esra Ketenci Kimdir?

 

Kanal 7 Medya grubunun başarılı spikerlerinden Esra Ketenci, muhabir olarak mesleğe başlamıştır. Tecrübeli muhabir 2013 yılında ise yine aynı kanalda, “Oradan Oraya” isimli programı hazırlayıp sunmuştur. Farklı kültürlerin, gelenek ve göreneklerin, ilginç yerlerin ve hayatların yer aldığı programı başarıyla sunmuştur. Esra Ketenci daha sonra yine Kanal 7’de “Sokak Konuşuyor” isimli programda sokağın nabzını tutmuş ve halkla röportajlar yapmıştır. Şu anda hafta sonları “Kanal 7’de Sabah” haberlerini sunmaktadır.