Yayınlar TV

Kalk Gidelim

Genişlet

Kalk Gidelim Canlı izle

Kalk Gidelim Canlı İzle

 

4. sezonu ile TRT 1 ekranlarına gelmeye devam eden Kalk Gidelim kahkaha dolu bölümleriyle her perşembe saat 20.00’de izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. Staff Film imzalı dizinin yönetmenliğini Mehmet Şevki Doğan yaparken, senaristliğini ise Baykut Badem yapmakta. Aile, komedi ve dram türündeki dizide, ailesini bırakıp İstanbul’a giden ve yıllar sonra iflas ederek zenginlik düşkünü karısı ve iyi şartlarda yetişmiş çocuklarıyla köye dönüşü konu ediliyor. Dizinin başrollerinde Ufuk Özkan, Erkan Sever, Ayça Varlıer, Mehtap Bayri yer alıyor.

 

Kalk Gidelim Konusu

 

Lüks yaşamdan sonra köyde devam eden bir hayat. Uzun yıllar önce gelenekleri ile büyüdüğü köyünden ayrılıp yeni bir yaşam kurma umuduyla İstanbul’a göç etmiş bir baba, bir gün iflas dolayısıyla zenginlik verdiği ailesi ile birlikte tekrardan köyüne döner. Fakat İstanbul’da yaşamış eşi ve yirmili yaşlardaki çocukları köy hayatına tamamen uzaktır. Kendisi de aradan geçen 25 yıl sonunda tüm öz benliğini, geleneklerini ve adetlerini de unutmuştur. Mustafa Ali, İstanbul’un hızlı ve zorlu yaşantısından dolayı, çocuklarına öğretmesi gereken bazı değerleri öğretememiştir. Bu değerler döndükleri köylerinde fazlasıyla mevcuttur. Köy yaşantılarında bu değerleri hep birlikte yeniden öğrencekler ve aile olup bir arada olmanın değerini anlayacaklardır.

 

Kalk Gidelim Oyuncuları

 

Seyfettin Dal – Mustafa Ali

1975 yılında Almanya’da doğan Ufuk Özkan, gençliğinde Türkiye’ye dönmüş ve burada İstanbul Üniversitesi’nde Tiyatro bölümünü bitirmiştir. 2000’li yıllarda birçok tiyatro oyununda yer almıştır. Televizyon kariyeri 2000 yılında Çiçek Taksi ile başlamıştır. Ufuk Özkan şöhreti Geniş Aile dizisinde hayat verdiği Cevahir karakteri ile yakalamıştır. Kalk Gidelim dizisinde Seyfettin Dal isimli, Dal ailesinin en büyük ferdini canlandırmaktadır.

 

Mustafa Ali Dal – Erkan Sever

1974 yılında İzmir’de doğan Erkan Sever, Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro bölümünü bitirmiştir. 1996 yılında tiyatro oyunlarında yer almaya başlayan Erkan Sever, sonrasında dizi ve filmlerde de oyuncu olarak yer almaya başlamıştır. Kalk Gidelim dizisinde Mustafa Ali Dal isminde köyden kente göç etmiş, geçmiş geçmişini ve değerlerini unutan bir baba rolüyle yer almaktadır.

 

Nurcan Dal – Ayça Varlıer

1977 yılında Ankara’da doğan Ayça Varlıer, lise ve üniversite eğitimini Amerika’da almıştır. Orada bazı oyunlar ve müzikallerde yer almıştır. 2000’lerin başında Türkiye’ye dönmüştür. Birçok dizi ve film projesinde yer alan Ayça Varlıer, Kalk Gidelim dizisinde 40’lı yaşlarda, Mustafa Ali’nin biricik aşkı Nurcan karakterini canlandırmaktadır.