Yayınlar TV

Halk Tv

Genişlet

Halk Tv Canlı izle

Halk Tv


            Türkiye'de ulusal yayın yapan bir televizyon kanalı olan Halk Tv, 10 Ocak 2005 yılında Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın yakın çevresindeki iş adamlarının girişimleriyle kurulmuştur. Her saat başı canlı yayın ile haber veren tematik bir kanaldır. Cumhuriyet Halk Partisi'ne olan yakınlığı ile bilinen kanalın Genel Yayın Yönetmenliği’ni daha önceden Hakan Aygün yaparken radikal bir kararla görevine son verilmiştir.

Kanalın Yayın Akışı

            Halk Tv Yayın Kurulu’nda başta Semra Topçu, Rahmi Aygün, İsmail Tükel, Tuba Emlek ve Cüneyt Akman yer almaktadır. Özellikle Gezi Olaylarında sunduğu tarafsız ve kesintisiz yayınlarıyla büyük bir ilgi toplayan kanalın yükselişi devam etmektedir. Basın ve yayın alanında pek çok duayen ismin ve gazetecinin ekranda olduğu Halk Tv, bir adet radyo kanalı ile birlikte ulusal bir yayın yapmaktadır.

            Halk Tv’nin en beğenilen programları arasında başta Analiz, Ekonomi Politik, Empati, Ekonomi Gündemi, Gündem Özel, Halk Arenası, Köyün Delisi, Maniki Dünya, İyilik Sağlık, Medya Mahallesi, Özgür İrade, Siyaset Rüzgarı, Sol Şerit, Şimdiki Zaman ve Zamanın Ruhu gibi programlar vardır.

Uydu Kanalları ve Web Sayfasından Erişim Kolaylığı

            Halk Tv’yi izlemek isteyen seyirciler çeşitli uydu platformlarından kanalı izleyebiliyorlar. Dıgıturk, D-Smart ve TiviBu üzerinden Türksat uydusu aracılığıyla yayın yapmaktadır. Online olarak da kendi web sayfasından erişim sağlayan Halk Tv, birbirinden popüler programları ile 7/24 yayın yapan bir kanaldır.

            Duayen gazeteci Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu Halk Arenası isimli program kanalın en sevilen programlarından biri olurken her Cuma 21:00 ile 24:00 saatleri arasında yayınlanmaktadır. Türkiye’nin dört bir köşesine Halk Tv ekibi ile misafir olan Uğur Dündar, programında CHP milletvekilleri, parti sözcüleri, Başkan yardımcıları, Belediye Başkanları, ünlü yazarlar, gazeteciler, siyasetçiler, ekonomistler, avukatlar, STK başkanları, anket şirketleri ve alanında uzman kişiler gibi pek çok önemli isimleri konuk ederek ülkenin gündemine ait konuları konuşmaktadır.

            Ülke gündemine dair tüm gelişmelerin ve haberlerin aktarıldığı Halk Tv ekranlarında tartışma ve gezi programlarının yanı sıra sağlık ve edebiyat temalı programlar da sıklıkla yayınlanmaktadır.