Yayınlar TV

Habertürk

Genişlet
Habertürk Yayın Akışı

Habertürk Canlı izle

Habertürk Tv


            20 Mart 2001 tarihinde resmi anlamda yayıncılık hayatına başlayan televizyon kanalıdır. Kanal Ciner Medya Grubu tarafından kurularak aynı zamanda Habertürk adlı bir de günlük gazete yayını yapmaktadır. Bütün bu özellikleriyle "Gücü Özgürlüğünde" sloganıyla tarafsız bir mecrada yayıncılık yapma özelliğiyle hizmet vermektedir. Sabah, öğle ve akşam haber bültenlerinin dışında da gündemdeki tüm gelişmeleri alanında uzman spiker ve muhabir kadrosuyla ele alarak değerlendirmektedir. Veysi Ateş, Didem Arslan Yılmaz, Buse Biçer gibi alanında tanınmış deneyimli televizyoncuları bir arada sunması bakımından dikkat çeken nesnel olma yolundaki kararlı vurgusuyla hareket eden televizyon kanalıdır.

Programlar

            Televizyon kanalı, öne çıkan programları şu şekilde sıralanabilir:

- Türkiye'nin Nabzı
- Veysi Ateş ile Ana Haber Bülteni
- Didem Arslan Yılmaz ile Akşam Haberleri gibi temel öne çıkan programları bulunmaktadır.
Bütünüyle bu programlarında daima ilkeli, tarafsız ve nesnel habercilik yönünden çalışmalara yer vererek kamuoyunu tarafsız bir şekilde bilgilendirme amacını taşımaktadır.

Türksat 4A frekans

            Televizyon kanalı SD ve HD formatında uydu üzerinden gerçekleştirdiği yayınlarına şu frekans bilgileri üzerinden yer vermektedir:

12209 frekans
10000 sembol oranı
3/4 fec değeri yatay olarak hizmet vermektedir. HD ve SD formatıyla Türksat 4A üzerinden anında yayınlarına kaldığı yerden devam etmektedir.

Özel platform yayını

            HD kalitede özel platformlar üzerinden yapmaya devam ettiği yayınları da bulunmaktadır. Bu yayınları arasında gelmesi bakımından da D-Smart üzerinden 33. kanalda, Digitürk üzerinden 44. kanalda ve Filbox üzerinden ise 53. kanal üzerinden kesintisiz yayıncılık anlayışını devam ettirmektedir. Tüm yönleriyle ortada duran eksiksiz, kusursuz anlayışları bakımından özel yayıncılık anlayışı doğrultusunda hareket ederek tamamen kaliteden ödün vermeden en yüksek boyutlarıyla haber ağırlıklı yayınlar yapmaktadır. Bu haber yayınları açısından değerlendirildiği zaman her bakımdan yüksek görüntü kalitesini bir arada sunan bir yayıncılık formatı üzerinden hizmet vermektedir.

            Bu yayıncılık yönüyle de dikkat çeken oluşumlar ile özel platform yayınları bakımından tamamen kaliteli ve tamamen öne çıkan bir yayıncılık anlayışı ortaya koymaktadır. Bütün yönleriyle ortada duran bu seçkin yayıncılık ilkeleriyle de dün olduğu gibi bugün de sürekli olarak yayınlarını sürdürmektedir.