Canlı Yayın izle

Dr. Yerebakan ile Hayatın Ritmi

Genişlet

Dr. Yerebakan ile Hayatın Ritmi Canlı izle

Dr. Yerebakan ile Hayatın Ritmi Canlı İzle

 

Dr. Halit Yerebakan, farklı bir anlatımla sağlığa ve sağlıklı yaşama dair her şeyi bu programda konuşuyor. Uzman konuklar yorumlarıyla, önerileri ile programa renk katıyor. Dr. Yerebakan ile Hayatın Ritmi hafta için her gün saat 08.00’de TRT 1 ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. İlginç hasta hikayeleri, katılan konuk uzmanların görüşleri doğrultusunda incelenirken, Doç. Dr. Halit Yerebakan hayatınıza biraz sağlık biraz keyif ve neşe katarken, neşeli sunumuyla bambaşka bir sağlık programını izleyenlerin beğenisine sunuyor.

 

İnsanın en değerli hazinesi sağlık ve insan hasta olmadıkça sağlığının değerini bilemiyor. Peki sağlığımızı korumak için neler yapabiliriz? Sağlık konusunda doğru bilinen yanlışlar nelerdir? Hangi hastalıklarda hangi tedavi yöntemleri daha etkilidir? İnsan sağlığı konusunda merak edilen her şey bu programda ekranlara geliyor. Programda her gün farklı konular konuşulurken izleyen takipçiler sağlık ve günlük yaşam konularında bilinçleniyorlar. İşte program konuşulan konulardan bazı örnekler;

Çocuklarımızın en hassas ve tehlikeli dönemi ergenliğe karşı yapılması gerekenler, Çocuklar nasıl beslenmeli, Grip ve soğuk algınlığı arasındaki fark, Fazla kilolardan nasıl kurtulunur? Mide ameliyatı kimler olmalı? Obezite cerrahisinde doğru bilinen yanlışlar, Trafikte nasıl davranmalıyız, öfke kontrolü sırasında neler yapılması gerekir, Kaliteli uyku nasıl olur, neden rüya görüyoruz, görülen rüyaların anlamları , karabasan ne demek gibi soruların cevapları, Şiddetli kas ağrıları, uyku bozukluğu ve yorgunluk gibi belirtileri olan fibromiyalji hastalığı, Covid-19 savunma planı, denge bozukluğu, vertigo, evde yapabileceğiniz basit denge egzersizleri gibi konular bu programda konuşuluyor. Her gün farklı branşlardan uzmanlar verdikleri bilgiler ile konuların daha iyi anlaşılmasına yardımcı oluyor.

 

Dr. Halit Yerabakan Kimdir?

 

1982 yılında İstanbul’da doğan Dr. Halit Yerebakan, ilk okul ve orta okulu Amerika’da tamamlamıştır. Liseyi ise İstanbul’da bitirmiştir. 2000 yılında İstanbul Bilim Üniversitesi’nde Tıp eğitimi almıştır. Üniversiteden sonra zorunlu hizmet için Erzincan’a gitmiş, daha sonra uzmanlık sınavını kazanıp Yeditepe Üniversitesi’nde Kalp ve Damar Cerrahisi alanında ihtisas yapmıştır. Halit Yerabakan dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz’ün yanında asistanlık yapmıştır. Yurt dışındaki bir çok hastanede hekim ve gözlemci olarak görev almıştır. Bir kalp cerrahı olan Halit Yerebakan, gazetelerde ve dergilerde yazılar da yazmaktadır.