Yayınlar TV

CNN Türk

Genişlet
CNN Türk Yayın Akışı

CNN Türk Canlı izle

Cnn Türk


            11 Ekim 1999 tarihinde hissesinin yarısı Doğan Holding yarısı da Turner Broadcasting adlı Amerikan şirketine ait olmak üzere kurulan karasal yayın yapan televizyon kanalıdır. Televizyon kanalı geçmişten günümüze kadar Türk televizyonculuk tarihi açısından kilometre taşlarından birisi özelliğini taşımakta ve haber bültenleri referans alınmaktadır. Sadece ülkemizdeki gelişmeleri değil dünyadaki gelişmeleri de yakından takip eden bir televizyon kanalı olarak hizmet veren habercilik anlayışının öncüsü olarak günümüzde de aynı şeffaflıkla habercilik anlayışını yinelemektedir.

            CNN Türk televizyonu, Türksat 4A uydusuna geçilmesinin ardından tüm kanalların yüksek kalitedeki HD yayın formatına geçme furyasına katılarak 28 Mart 2013 tarihi itibariyle CNN Türk HD logosuyla yüksek kalitede yayın yapmaya başlayan televizyon kanalı olarak yayın hayatına kaldığı yerden devam etti.

Geçmişten günümüze öne çıkan programları

            CNN Türk televizyon kanalı alanının önde gelen televizyon spikeri Mehmet Ali Birand tarafından hazırlanan 32. Gün adlı belgesel yapımının yapımını üstlenen ve yayınlayan televizyon kanalı olarak da dikkat çekmiş olmaktadır. Bunu yine Hulki Cevizoğlu tarafından hazırlanıp sunulan Ceviz Kabuğu programı takip etmiştir. Bütün bu hafızalardan silinmeyen programlarının yanında yine habercilik anlamında temel prensip olarak 5N1K adlı halen devam ettirdiği geleneksel programlarıyla dikkat çekmeyi başarmıştır. Bu da haber kanalı olmasının yanında televizyon kanalının tarihe ayna tutan ve tüm gerçekleri tarihsel belgeler ışığında aydınlatan televizyon kanalı olmasını sağlamıştır. Bütün bu noktaları da düşünülerek geçmişten günümüze öne çıkan televizyon programları yer almaktadır.

Güncel frekans bilgisi

Türksat 4A SD yayın
12034 frekans
27500 sembol oranı
5/6 fec değeri dikey olarak SD formatta yayın yapmaktadır.

Türksat 4A HD yayını ise
12245 frekans
27500 sembol oranı
5/6 fec değer dikey olarak HD formatta 28 Mart 2013 tarihinden itibaren yayın yapmaya başladı.

            Ayrıca CNN Türk diğer yayın platformları üzerinden de hizmet vermektedir. D-Smart 30. kanal, Digitürk 42. kanal ve Filbox üzerinden 51. kanaldan yayın hayatını sürdürerek habercilik anlamında referans kaynağı olarak gösterilen ve daima tarafsız ve daima nesnel habercilik ilkeleriyle birlikte yayın hayatını sürdüren kanallar arasında gelmektedir.