Yayınlar TV

A Haber

Genişlet
A Haber Yayın Akışı

A Haber Canlı izle

A Haber


            Türkiye'nin en önemli haber kanallarından bir tanesi A Haber kanalıdır. 25 Nisana 2011 yılında yayın hayatına başlayan kanalda gündeme dair bütün gelişmelere çeşitli haber kuşaklarında yer veriliyor. İlk olarak Erdoğan Aktaş'ın üstlendiği genel yayın yönetmenliğini A haber kanalında günümüzde Cengiz Er yapıyor. Türkiye televizyonlarında ilk HD yayını ile adını duyuran kanal önemli spor organizasyonlarını da canlı olarak yayınlıyor.

A Haber Yayınlar

            A haber adından da anlaşılacağı gibi bir haber kanalıdır. Kanalda her saat başı haber bültenleri bulunmaktadır. Ülke ve dünya gündemindeki önemli olaylar kanaldaki çeşitli programlarda alanında uzman olan habercilerin yorumları ile masaya yatırılıyor. Olay yerinden canlı yayınlarla son dakika gelişmelerinin anında izleyici ile buluştuğu kanal çok yakın bir tarihte haber alanında Atv ile ortak hareket etmeye başladı. Haber dışında kanalda çeşitli spor organizasyonları ve spor programları da bulunuyor. Yayın hayatına başladığı 2011 senesinde Copa Amerika 2011'i canlı olarak yayınlayan kanalda daha sonra Türkiye kupası maçları da canlı olarak yayınlanmaya başlandı. 

A Haber Yayın Akışı

            Türkiye'nin haber kanalında güne ajans yeni gün programı ile başlanıyor. Programın sunuculuğunu hafta içi İrem Sansak, hafta sonu ise Mehmet Derinağ yapıyor ve  03.00 ile 06.00 arası dünden kalanlar masaya yatırılarak yeni günde ülke gündeminde meydana gelebilecek gelişmeler, dünün gündemine damga vuran olaylar ve son dakika gelişmeleri masaya yatırılıyor. Kanalda 06.00'da sabah ajansı programında Sinan Tatlı seyircilerin karşısında oluyor ve gündeme dair haberleri vatandaşlarla paylaşıyor.

            Kanalda gün iki saatte bir spor bülteni bulunuyor ve sor dünyasında yaşanan bütün olaylar ve gelişmeler tarafsız bir şekilde izleyici ile paylaşılıyor. A haberde sabahları ilk spor bülteni 08.45 de izleyici ile buluşuyor. Bunun dışında kanalda belli saatlerde ekonomi programları düzenlenerek ekonomik konulardaki gelişmeler seyircilerle paylaşılıyor. Programda bulunan ekonomi uzmanları para piyasalarındaki gelişmeleri yorumlayarak yatırımcılara yol gösteriyor. A haberde bir günlük yayın akışında günlük haberler, spor haberleri ve ekonomi haberlerinin masaya yatırıldığı programlar yapılıyor. Türkiye kupası maçları olduğu haftalarda ise günün maçları A haberde yayınlanıyor ve maçlar uzman yorumcular tarafından yorumlanıyor.